Dmuchawa do kotła z podajnikiem WBS 6A AL

Dodaj recenzję:
  • DM08
  • Producent: Kotłostal
  • Waga: 3 kg
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • Cena netto: 146,34 zł / szt. 180,00 zł / szt.

Dmuchawa (wentylator) jest to urządzenie przeznaczone do podawania powietrza do palenisk kotłów C.O. Może być również stosowany do ogólnej wentylacji pomieszczeń i urządzeń technologicznych.

Wentylator WBS 6 z aluminiową obudową stosowany jest do nawiewu powietrza w kotłach zasypowych. Dmuchawa ta wyposażona jest w klapkę na wylocie dmuchawy. Zastosowanie dmuchawy z klapką zapobiega przeciąganiu powietrza przez dmuchawę w momencie kiedy jest ona wyłączona dzięki czemu nie następuje nieporządane spalanie opału w kotle oraz zapobiega wzrostowi temperatury powyżej zadanej.

Wentylatory bębnowe jednostrumieniowe typu WBS przeznaczone są do przetłaczania powietrza czystego i zanieczyszczonego gazami lub pyłami o gęstości do 1,2 kg/m3 o temperaturze do 45 OC. Mogą pracować jako wentylatory nawiewne lub wyciągowe. Wszystkie elementy wentylatora wykonane są ze specjalnego stopu aluminium stanowiącego bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne.

Dzięki płynnemu rozruchowi dmuchawy sterowanej regulatorem zapobiega się wybuchom nagromadzonych gazów w kotle. Wysoka jakość wykonania oraz elementy najwyższej klasy gwarantują długoletnią i bezawaryjną pracę. Wentylator nie jest przeznaczony do pracy jako samodzielny przyrząd do użytku domowego lub podobnego.

W wyposażeniu dodatkowym wentylatora znajduje się przepustnica powietrza (zainstalowana na wylocie urządzenia).

Wentylator w odróżnieniu do innych tanich posiada solidny masywny korpus z odlewu aluminiowego

Parametry:

Rodzaj: promieniowy bębnowy, jedno-strumieniowy

Wydajność z obciążeniem: 270 m³/h

Wydajność rzeczywista: 420 m³/h

Ciśnienie statyczne: 300 Pa

Prędkość obrotowa: 2350 1/min.

Temperatura pracy: +45 °C

Masa: 2,2 kg

Głośność: 64 dB(A) (w odległości 1 m)

Napięcie: 230 V

Materiał: aluminium

Moc silnika: 0,08 kW

Prąd: 0,35 A

Gwarancja: 2 lata