Kocioł wodny stalowy typ UKS-G - moc kotła 24 kW

Dodaj recenzję:
  • UKS-G-24
  • Producent: Kotłostal
  • Waga: 275 kg
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • Cena netto: 2 870,00 zł / szt. 3 530,10 zł / szt.

Kocioł UKS-G 24 kW

Moc nominalna: 24 kW
Wielkość powierzchni do ogrzania: 130 - 180 m2
Jednorazowy zasyp paliwa: 48 kg
Stałopalność: 8 - 24 h

Informacje podstawowe

Kotły UKS-G sa nową wersją kotłów z regulowanym procesem palenia, opalanych miałem węgla kamiennego i drewna. W ich konstrukcji wykorzystano wieloletnie doświadczenie nabyte w czasie prdukcji znanych już kotłów UKS-G. Proces spalania jest tu podobny, tj. od góry do dołu. Cechą i jednocześnie zaletą tych kotłów jest:

- ułatwiona obsługa, szczególnie w zakresie czyszczenia,
- zwiększa żywotność
- mniejsza powierzchnia zajmowana w kotłowni, przy większej jego wysokości.

Kotły typu UKS-G przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury, na wylocie, nie przekraczającej 90°C. Znajdują one zastosowanie głównie w instalacja centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach, itp. Kotły typu UKS-G mogą być montowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego, zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413, mogą pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym. Badania tego kotła przeprowadził Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

 

Parametry techniczne kotła

Moc nominalna: 24 kW
Wielkość powierzchni do ogrzania: 130 - 180 m2
Jednorazowy zasyp paliwa: 48 kg
Stałopalność: 8 - 24 h
Pojemność wodna kotła: 90 l
Wielkość drzwiczek zasypowych: wys. 200 x szer. 360 mm
Głębokość paleniska: 375 mm
Szerokość paleniska: 360 mm
Wysokość paleniska: 380 mm
Maksymalna temperatura wody: 90 OC
Minimalna temperatura powrotu i zasilania: 60 / 70 OC
Maksymalne ciśnienie robocze: 1,0 bar
Maksymalne ciśnienie próbne: 4 bar
Sprawność cieplna (paliwo podstawowe): 82,7 - 85,6 %
Sprawność cieplna (paliwo zastępcze): 75 %
Wymagany ciąg spalin: 20 Pa
Wymagana wysokość komina: 5 m
Wymagany przekrój otworu komina: 450 cm2
Wymagany przekrój otworu komina: FI 230
Wymagany przekrój czopucha: FI 160
Pobór mocy: 230 V / 50 Hz - 80/90 W
Opory hydrauliczne: 25 mbar

 

Sterowanie kotłem UKS-G - regulator Kotłostal / Proton

Regulator PROTON jest nowoczesnym regulatorem do kotłów miałowych - zasypowych a jednocześnie następcą jednego z najbardziej niezawodnych regulatorów na rynku - sterownika YETI. Mikroprocesorowy regulator PROTON przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania.

 

Sterowanie kotłem UKS-G - regulator Proton PID - za dopłatą

Regulator PROTON PID jest unowocześnioną wzbogaconą o algorytm PID wersją sterownika PROTON co czyni go jednym z najbardziej niezawodnych a jednocześnie najbardziej oszczędnych sterowników na rynku. Mikroprocesorowy regulator PROTON PID przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach CO, posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania co jeszcze bardziej zwiększa jego użyteczność. Sterownik ten w sposób ciągły i jednocześnie automatyczny steruje dmuchawą, i utrzymuje ustawioną na kotle temperaturę na poziomie stałym. Takie rozwiązanie powoduje że nie mają miejsca gwałtowne skoki temperatury w kotle. Zastosowanie tego regulatora poprawia ergonomię użytkowania: nie trzeba ingerować w ustawiania sterownika w przypadku zmiany opału (paliwa).

 

Sterowanie kotłem UKS-G - regulator Proton CWU - za dopłatą

Regulator PROTON CWU jest nowoczesnym regulatorem do kotłów miałowych - zasypowych z obsługą pompy ciepłej wody użytkowej CWU. Mikroprocesorowy regulator PROTON CWU przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy, pompy obiegowej, pompy CWU w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania.

Uwaga !!!

W zawiązku z ciągłymi pracami związanymi z podnoszeniem jakości i parametrów technicznych naszych kotłów producent zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w bieżącej konfiguracji, które wiązać mogą się ze zmianą wymiarów i innych danych.

Rodzaj: zasypowy - sterowany
Typ kotła: UKS-G
Powierzchnia ogrzewana: od 160 do 220 m2
Stosowany opał: miał węglowy, węgiel, drewno