Kocioł z podajnikiem typ KOVERT - moc kotła 25 kW

Dodaj recenzję:
  • KOVERT-25
  • Producent: Kotłostal
  • Waga: 245 kg
  • Dostępność: Jest

Kocioł KOVERT 25 kW

Moc nominalna: 25 kW
Wielkość powierzchni do ogrzania: do 200 m2
Pojemność zasobnika paliwa: 160 kg

Informacje podstawowe

Kotły KOVERT posiadają normę PN EN 3035:2012, spełniają wymagania dyrektyw UE w zakresie bezpieczeństwa wyrobu potwierdzone deklaracją zgodności i oznaczone znakiem „CE”. Kotły kwalifi kują się na wszelkie dotacje oferowane przez urzędy. Wysoka sprawność powyżej 90 % oraz efektywność procesu spalania, palenie tylko automatyczne: retorta (ślimak) do spalania eko-groszku.

Kotły KOVERT przeznaczone są do zasilania instalacji c.o. różnego rodzaju obiektów oraz przygotowania c.w.u. Znajdują zastosowanie w instalacjach grzewczych głównie w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, itp. Kocioł z instalacją grzewczą należy instalować w układzie pompowym z zaworem różnicowym i mieszającym pomiędzy króćcem zasilania i powrotu.

Kocioł wykonany jest w wersji spawanej. Podstawowe elementy kotła stanowią - korpus, palnik z podajnikiem paliwa i zbiornikiem, izolacja termiczna oraz wyposażenie - wentylator i sterownik. Korpus kotła składa się z paleniska, popielnika i części konwekcyjnej. Palenisko znajduje się z przodu kotła i stanowi komorę spalania, w której umieszczony jest palnik. Bezpośrednio za paleniskiem znajduje się część konwekcyjna- wymiennik ciepła. Część konwekcyjna połączona jest z czopuchem. Korpus kotła posiada płaszcz wodny.

 

Układ podawania opału

W podajniku zastosowano palenisko z retortą obrotową. Wianek zębaty jest elementem ruchomym układu, powodującym systematyczne rozbijanie szlaki powstającej na palenisku. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania uzyskano lepsze doprowadzenie powietrza do spalania oraz równomierny rozkład paliwa wewnątrz paleniska. Obrót wianka zębatego dokonuje się za pomocą zabieraka umieszczonego na końcu wałka ślimaka, który zazębiając się z wiankiem wprowadza go w ruch. Podajnik napędzany jest przez motoreduktor wraz z silnikiem fi rmy Nord, gwarantujący wysoką wytrzymałość oraz cichą i bezawaryjną pracę przez wiele lat.

 

Sterowanie kotłem KOVERT - regulator ST-480

Regulator temperatury ST–480  przeznaczony jest do kotłów CO  wyposażonych w podajnik ślimakowy.

 

 

Parametry techniczne kotła

Moc nominalna: 25 kW

 

Dodatkowe informacje o kotle KOVERT - kotle 5 KLASY

W dolnej części kotła znajduje się palnik z podajnikiem paliwa wraz z napędem, oraz  zbiornik paliwa. Zadaniem podajnika jest dostarczenie paliwa do palnika w strefą spalania. Pod palnikiem znajduje się popielnik, do którego zsuwa się popiół. Powietrze niezbędne do procesu spalania dostarcza wentylator nadmuchowy, który połączony jest z komorą powietrzną palnika, i doprowadza powietrze przez otwory lub szczeliny do strefy żaru. Pracą układu podającego paliwo reguluje sterownik.

Konstrukcja kotła umożliwia okresowo czyszczenie powierzchni wymiany ciepła, paleniska, popielnika przez włazy i drzwiczki paleniska, popielnika, otwory wyczystek ciągów konwekcyjnych. Wszystkie włazy zamknięte są izolowanymi cieplnie drzwiczkami lub  pokrywami. Kocioł posiada również izolację termiczną.

 

Uwaga !!!

W związku z ciągłymi pracami związanymi z podnoszeniem jakości i parametrów technicznych naszych kotłów producent zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w bieżącej konfiguracji, które wiązać mogą się ze zmianą wymiarów i innych danych.

Rodzaj: z podajnikiem
Typ kotła: KOVERT
Powierzchnia ogrzewana: od 100 do 200 m2
Stosowany opał: pelet