Kocioł wodny stalowy typ KWM-S - moc kotła 95 kW

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: KWM-S-95
  • Producent: Kotłostal
  • Waga: 1200 kg
  • Dostępność: KOCIOŁ WYCOFANY Z PRODUKCJI
  • szt.
  • Cena netto: 10 085,00 zł / szt. 12 404,55 zł / szt.

Kocioł KWM-S 95 kW

Moc nominalna: 95 kW
Wielkość powierzchni do ogrzania: od 380 do 530 m2
Jednorazowy zasyp paliwa: 165 kg
Stałopalność: 8 - 24 h

Informacje podstawowe

Kotły wodne ze sterowanym procesem palenia są opalane miałem węgla kamiennego. Charakteryzują się nowoczesną konstrukcją, wysoką wydajnością oraz sprawnością energetyczną przekraczającą 80 %. Posiadają certyfikaty ekologiczny i zgodności wg. kryteriów efektywności energetycznej oraz etykietę i charakterystykę techniczną uprawniające do obrotu towarowego.

Jednorazowy zasyp paliwa przeciętnie wystarcza na całą dobę. Po rozpaleniu nie wymagają stałej obsługi. Mikroprocesorowy regulator umożliwia utrzymywanie  wymaganej temperatury. Są to ekologiczne urządzenia grzewcze, które posiadają świadectwo badania na "znak  bezpieczeństwa ekologicznego".

 

Parametry techniczne kotła

Moc nominalna: 95 kW
Wielkość powierzchni do ogrzania: od 380 do 530 m2
Jednorazowy zasyp paliwa: 165 kg
Stałopalność: 8 - 24 h
Pojemność wodna kotła: 450 l
Wielkość drzwiczek zasypowych: wys. 240 x szer. 335 mm
Głębokość paleniska: 720 mm
Szerokość paleniska: 700 mm
Maksymalna temperatura wody: 90 OC
Minimalna temperatura powrotu i zasilania: 60 / 70 OC
Maksymalne ciśnienie robocze: 1,5 bar
Maksymalne ciśnienie próbne: 4 bar
Sprawność cieplna przy mocy nominalnej: > 80 %
Wymagany ciąg spalin: 0,25 - 0,35 mbar
Wymagana wysokość komina: 10 m
Wymagany przekrój otworu komina: 660 cm2
Średnica króćca zasilania i powrotu: G2 1/2 76,1x4
Wymagany przekrój czopucha: 250 x 260 mm
Pobór mocy: 230 V / 50 Hz - 550/250 W
Opory hydrauliczne: 23 mbar

 

Sterowanie kotłem KWM-S - regulator Kotłostal / Proton

Regulator PROTON jest nowoczesnym regulatorem do kotłów miałowych - zasypowych a jednocześnie następcą jednego z najbardziej niezawodnych regulatorów na rynku - sterownika YETI. Mikroprocesorowy regulator PROTON przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania.

 

Sterowanie kotłem KWM-S - regulator Proton PID - za dopłatą

Regulator PROTON PID jest unowocześnioną wzbogaconą o algorytm PID wersją sterownika PROTON co czyni go jednym z najbardziej niezawodnych a jednocześnie najbardziej oszczędnych sterowników na rynku. Mikroprocesorowy regulator PROTON PID przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach CO, posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania co jeszcze bardziej zwiększa jego użyteczność. Sterownik ten w sposób ciągły i jednocześnie automatyczny steruje dmuchawą, i utrzymuje ustawioną na kotle temperaturę na poziomie stałym. Takie rozwiązanie powoduje że nie mają miejsca gwałtowne skoki temperatury w kotle. Zastosowanie tego regulatora poprawia ergonomię użytkowania: nie trzeba ingerować w ustawiania sterownika w przypadku zmiany opału (paliwa).

 

Sterowanie kotłem KWM-S - regulator Proton CWU - za dopłatą

Regulator PROTON CWU jest nowoczesnym regulatorem do kotłów miałowych - zasypowych z obsługą pompy ciepłej wody użytkowej CWU. Mikroprocesorowy regulator PROTON CWU przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy, pompy obiegowej, pompy CWU w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania.

Uwaga !!!

W zawiązku z ciągłymi pracami związanymi z podnoszeniem jakości i parametrów technicznych naszych kotłów producent zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w bieżącej konfiguracji, które wiązać mogą się ze zmianą wymiarów i innych danych.

Stosowany opał: miał