Kocioł z podajnikiem typ BIOVERT - moc kotła 21 kW

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: BIOVERT-21
  • Producent: Kotłostal
  • Waga: 190 kg
  • Dostępność: KOCIOŁ WYCOFANY Z PRODUKCJI

Kocioł BIOVERT 21 kW

Moc nominalna: 21 kW
Wielkość powierzchni do ogrzania: do 200 m2
Pojemność zasobnika paliwa: 160 kg

Informacje podstawowe

Wygoda i wydajność – te dwie cechy najlepiej oddają charakter naszych urządzeń. Proponujemy piece na pelet BIOVERT, które zostały zbudowane po to, aby dostarczać do budynku przyjazne dla środowiska ciepło. Każdy z proponowanych przez firmę KOTŁOSTAL kotłów spełnia wymagania ekologiczne odnośnie całkowitej emisji spalin do atmosfery. Nasz piec jest przystosowany do spalania peletu w granulacji 6-8mm.

Piec na pelet BIOVERT zasilany jest automatycznym palnikiem o sprawności cieplnej wynoszącej 94% wyposażonym w podajnik spiralny typu „EKOMAT”. Wyposażony jest on dodatkowo w ruchomy ruszt oraz specjalny zgarniacz, dzięki któremu możliwe jest szybkie samoczyszczenie paleniska. Warto zaznaczyć, że w urządzeniu spala się wyłącznie ilość paliwa, jaka jest aktualnie potrzebna do zapewnienia ciepła w budynku.

Nasze kotły składają się z korpusu ze specjalną obudową termoizolacyjną, zbiornika paliwa, palnika z podajnikiem, a także elektronicznego zespołu sterującego. Dzięki temu jest nie tylko łatwy, ale dodatkowo bezpieczny w codziennym użytkowaniu.

Proponowany przez naszą firmę zautomatyzowany kocioł klasy „A” posiada znak bezpieczeństwa ekologicznego, co potwierdza, że spełnia wszelkie wymagania kwalifikacyjne IChPW. Dostępne są modele BIOVERT 21, 30 oraz 50, które różnią się przede wszystkim mocą nominalną, a co za tym idzie orientacyjną powierzchnią ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Nasi pracownicy pomogą Państwu dobrać odpowiedni do waszych potrzeb model, dzięki któremu będziecie mieć zapewnione ekologiczne ciepło na wiele lat.

 

Parametry techniczne kotła

Moc nominalna: 21 kW
Wielkość powierzchni do ogrzania: do 200 m2
Pojemność wodna kotła: 55 l
Maksymalna temperatura wody: 95 OC
Minimalna temperatura powrotu i zasilania: 50 OC
Maksymalne ciśnienie robocze: 1,0 bar
Sprawność cieplna: > 89,1 %
Wymagany ciąg spalin: 15 - 25 Pa
Wymagana wysokość komina: 5 m
Pobór mocy: 230 V / 50 Hz - 90 W
Moc elektryczna palnika: 40 W

 

Sterowanie kotłem BIOVERT - regulator RK 2006 LPG

Regulator RK-2006LPG jest urządzeniem przeznaczonym do regulacji temperatury kotłów z palnikiem na pelety.

Wysokość temperatury kotła utrzymywana jest na poziomie zadanym przez użytkownika poprzez sterowanie wentylatorem nadmuchu oraz podajnikiem zasypowym lub podajnikiem dozującym współpracującym z wbudowanym podajnikiem wewnętrznym (stokerem). Regulator umożliwia sterowanie pompą obiegu CO i pompą CWU. Regulator posiada także możliwość automatycznego zapalania paliwa.

Regulator posiada wyjście pozwalające na podłączenie za pośrednictwem modułu UM–1 dodatkowego sygnalizatora alarmu lub mechanizmu czyszczącego.

Wyświetlacz graficzny LCD pozwala na prostą i intuicyjną obsługę, a bogate możliwości programowania parametrów regulatora umożliwiają precyzyjne dopasowanie parametrów pracy kotła do systemu ogrzewania.

 

Panel pokojowy RT 208 GT

Regulator RT-208G jest nowoczesnym urządzeniem mikroprocesorowym przeznaczonym do regulacji temperatury pokojowej. Regulator dokonuje w sposób ciągły pomiarów temperatury pomieszczenia, temperatury kotła oraz temperatury zewnętrznej i przedstawia je bezpośrednio na wyświetlaczu.

Praca urządzenia polega na kontrolowaniu temperatury pomieszczenia i w przypadku, kiedy będzie ona niższa od zaprogramowanej regulator załączy kocioł, a na wyświetlaczu obok temperatury kotła pojawi się symbol pracy pompy. Po osiągnięciu zadanej temperatury pomieszczenia zgaśnie symbol pompy, regulator wyłączy kocioł i przejdzie w stan czuwania. W każdej chwili obracając gałką bez konieczności wchodzenia w menu możemy zmienić temperaturę zadaną.

Uwaga !!!

W związku z ciągłymi pracami związanymi z podnoszeniem jakości i parametrów technicznych naszych kotłów producent zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w bieżącej konfiguracji, które wiązać mogą się ze zmianą wymiarów i innych danych.

Cechy szczególne

Stosowany opał: pellet