Kocioł z podajnikiem typ KWM-SGR - moc kotła 25 kW

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: KWM-SGR-25
  • Producent: Kotłostal
  • Waga: 371 kg
  • Dostępność: KOCIOŁ WYCOFANY Z PRODUKCJI
  • szt.
  • Cena netto: 6 508,20 zł / szt. 8 005,09 zł / szt.

Kocioł KWM-SGR 25 kW

Moc nominalna: 25 kW
Wielkość powierzchni do ogrzania: 100 - 200 m2
Zużycie paliwa (przy mocy nominalnej): 4,2 kg / h
Pojemność zasobnika paliwa: 160 kg

Informacje podstawowe

Wyposażone są w automatyczne podajniki i zbiorniki paliwa. Dzięki swym niezwykłym zaletom pozwalają na bardzo łatwą obsługę, racjonalne i ekonomiczne prowadzenie procesu spalania. Rozpalania w tych kotłach odbywa się raz w sezonie.

Przy prawidłowej eksploatacji, zgodnej z instrukcją obsługi, kocioł będzie niezawodnie służył przez wiele lat. Kotły KWM-SR i KWM-SGR produkowane są w wersji z rusztem, umożliwiającym tradycyjny sposób palenia w kotle w przypadku braku prądu lub awarii. Są to ekologiczne urządzenia grzewcze, które posiadaj świadectwo badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego".

Parametry techniczne kotła

Moc nominalna: 25 kW
Wielkość powierzchni do ogrzania: 100 - 200 m2
Zużycie paliwa (przy mocy nominalnej): 4,2 kg / h
Pojemność zasobnika paliwa: 160 kg
Pojemność wodna kotła: 106 l
Maksylna temperatura wody: 90 OC
Minimalna temperatura powrotu i zasilania: 60 / 70 OC
Maksymalne ciśnienie robocze: 1,5 bar
Maksymalne ciśnienie próbne: 4 bar
Sprawność cieplna: > 80 %
Wymagany ciąg spalin: 0,25 - 0,35 mbar
Wymagana wysokość komina: 6 m
Wymagany przekrój otworu komina: 280 cm2
Średnica króćca zasilania i powrotu: G2 60 x 3,5
Wymagany przekrój czopucha: FI 160
Pobór mocy: 230 V / 50 Hz - 90 W
Opory hydrauliczne: 23 mbar

 

Sterowanie kotłem KWM-SGR - regulator Argon 3 w obudowie Piramida

Regulator ARGON P przeznaczony jest do sterowania kotłami z ślimakowym podajnikiem paliwa. Proces regulacji realizowany jest przez pomiar temperatury cieczy w kotle C.O. i odpowiednie sterowanie procesem spalania paliwa w kotle nie dopuszczając do jego wygaśnięcia. Regulator steruje pacą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania(C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U.).

Moc wentylatora sterowana jest płynnie co pozwala na ograniczenie ilości dostarczanego powietrza podczas procesu spalania. Do regulatora można podłączyć termostat pokojowy lub zdalny panel sterujący (np. PILOR R, który to umożliwia utrzymanie określonej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia. Zwiększa się dzięki temu komfort użytkowania regulatora.

 

Sterowanie kotłem KWM-SGR - regulator IRYD RTZ Pid w obudowie Piramida - za dopłatą

IRYD RTZ pid fuzyy logic jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Regulator steruje rozbudowaną instalacją grzewczą. Specjalnie zaprojektowane menu umożliwia stopniowe uaktywnianie kolejnych funkcji oraz możliwości regulatora. Regulator ten posiada specjalny algorytm pracy pid fuzzy logic, który potrafi w sposób automatyczny dobierać odpowiednie dawki opału do obciążenia instalacji oraz rodzaju opału. Regulator steruje w sposób ciągły pracą dmuchawy dobierając do danej prędkości dmuchawy odpowiednią ilość opału.

 

Uwaga !!!

W zawiązku z ciągłymi pracami związanymi z podnoszeniem jakości i parametrów technicznych naszych kotłów producent zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w bieżącej konfiguracji, które wiązać mogą się ze zmianą wymiarów i innych danych.

Stosowany opał: eko-groszek, miał węglowy, węgiel (ruszt stały), drewno (ruszt stały), pellet, ziarno zboż